Mówi się, że bezpieczeństwo to podstawa i ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Do jego zapewnienia na zamkniętych osiedlach, terenach firm, czy centrów handlowych potrzebni są stróże. By ich praca była jak najbardziej produktywna należy zapewnić im dobre warunki funkcjonowania. Dziś zajmiemy odpowiedzią na pytanie czym warto kierować się przy wyborze wartowni?

Wartownia – dlaczego jej obecność jest ważna?

W mieście otacza nas wiele miejsc, które wymagają ochrony. Są to siedziby firm, zamknięte osiedla mieszkaniowe, place budowy, czy hale produkcyjne. W zabezpieczeniu przed osobami czyhającymi na nasze dobra warto skutecznie zadbać o ich ochronę. Niestety zwykły monitoring nie wystarczy. Cóż z tego, że zobaczymy złodzieja na kamerze skoro nie ma kto zainterweniować?

Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie stróża. Musi mieć on jednak warunki do pracy, a to wymaga zakupienia wartowni. Wartownia, stróżówka, czy portiernia – niezależnie jak ją nazwiemy – jest małym pomieszczeniem, w którym ochrona może się schronić w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Czym kierować się przy jej wyborze?

Wartownia – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W pierwszej kolejności zadbać należy o jakość materiałów, z których jest wykonana. Fakt ulokowania na zewnątrz sprawia, że narażona jest ona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Obiekt powinien skutecznie opierać się wilgoci, być odporny na silne podmuchy wiatru, a także być wyposażonym w chroniącą przed mrozem izolację.

Zobacz także: https://notorius.pl/wartownia-jakie-ma-zastosowanie/

Uwagę zwrócić należy także na oszklenie. W tym przypadku skupić się trzeba na dwóch aspektach. Po pierwsze szyba wykonana powinna być z trwałego, odpornego na warunki zewnętrzne materiału. Po drugie – jeszcze ważniejsze – okna powinny być ulokowane w miejscach zapewniających dobrą widoczność. W końcu zależy nam na tym, by ochroniarz jak miał jak najlepsze warunki do obserwacji terenu.

Wartownia – co jeszcze jest ważne w jej wyborze?

Ważnym aspektem, który należy uwzględnić przy zakupie wartowni jest jej rozmiar. Powinna być ona dopasowana wielkością i kształtem do typu obiektu, który ma za zadanie ochraniać. Ważne jest także by była odpowiednio widoczna. Pełnić to będzie funkcję odstraszania potencjalnych złodziei.

Warto również zadbać o możliwość odpowiedniego wyposażenia wartowni. Dla ochroniarza jest ona centrum pracy. Powinna zawierać dostęp do elektryczności, by stóż miał bieżący dostęp do monitoringu. Należy zadbać by była ona wystarczająco duża, żeby pomieścić wszystkie potrzebne do wykonywania obowiązków elementy. Szeroki wybór wartowni znaleźć można na stronie https://panelsystem.pl/

Dodaj komentarz