Firma faktoringowa — jakie usługi oferuje?

0

Business executives analysis data document and calculating about fee tax at a office

Obecnie powstaje coraz więcej firm faktoringowych, których usługi doceniają zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Kojarzone są one głównie z faktoringiem, czyli wykupywaniem faktur z długim terminem płatności za gotówkę, a więc ich najważniejszym produktem, lecz tego typu przedsiębiorstwa oferują znacznie więcej. Sprawdźmy, co można znaleźć w ofercie firmy PragmaGO. Jednego z popularniejszych faktorów na polskim rynku.

Faktoring

Faktoring jest najczęściej wybieraną usługą na https://pragmago.pl/. Dostępne są dwa rodzaje usługi – faktoring online, czyli stałe finansowanie faktur sprzedaży oraz finansowanie faktur, czyli sprzedaż pojedynczej faktury. Faktoring online dedykowany jest przede wszystkim tym przedsiębiorstwom, które współpracują z powtarzającymi się kontrahentami. Faktorant otrzymuje limit faktoringowych, w ramach którego zgłasza faktury wystawiane na wskazanych we wniosku odbiorców. Ważne! Istnieje możliwość zmiany odbiorców w trakcie trwania umowy. Można wnioskować nawet o 4 mln zł finansowania.

Finansowanie faktur to z kolei usługa idealna dla firm, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki lub chcą sprawdzić firmę przed podpisaniem stałej umowy. We wniosku należy załączyć jedną fakturę oraz wprowadzić podstawowe informacje na temat firmy, oraz odbiorcy. Środki trafiają na konto faktoranta niemal natychmiast po potwierdzeniu zasadności faktury przez odbiorcę.

To, który rodzaj finansowania wybrać powinno zależeć przede wszystkim od aktualnych potrzeb firmy.

Finansowanie podatku i zakupów

Niektóre firmy faktoringowe, w tym PragmaGO oferują swoim klientom również finansowanie podatków. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać zarówno właściciele spółek, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W ramach usługi można zdobyć środki na opłacenie PIT, CIT, VAT lub ZUS. Warto podkreślić fakt, że cały proces przebiega w 100% online.

Finansowanie zakupów to kolejna usługa oferowana przez PragmaGO, której warto się przyjrzeć. Polega ona na zapłaceniu faktur kosztowych przez firmę faktoringową, która następnie rozkłada to zobowiązanie na raty. Korzystając z tej opcji, przedsiębiorstwa otrzymują limit zakupowy, który działa na zasadzie kredytu odnawialnego, dzięki któremu mogą swobodnie spłacać swoje zobowiązania i zachować płynność finansową, jednocześnie inwestując w rozwój swojego biznesu.

Dodaj komentarz