Home office. Jak zadbać o czystość we własnym biurze?

0

Coraz więcej osób pracuje zdalnie, w domu. Czasem jest to własny wybór, z uwagi na prowadzenie własnej firmy, niekiedy jednak o wykonywaniu obowiązków z domu decyduje pracodawca. Aby wykonywać swoje obowiązki sprawnie, szybko, efektywnie, potrzebujemy do tego specjalnej przestrzeni. Własne biuro, np. w jednym z pokoi to najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. W jaki sposób zadbać, aby w naszym biurze było zawsze czysto?

Praca w domu niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Oszczędzamy czas, pieniądze, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z zakupem jedzenia, większej ilości odzieży. Dodatkowo często mamy tak zwany elastyczny czas pracy, dzięki czemu możemy swobodnie planować dzień oraz wszystkie obowiązki.

Aby pracować wydajniej, bardziej efektownie, w spokoju, potrzebne jest domowe biuro. Nie musi być ono duże, na pewno musi być dobrze zaprojektowane, a przestrzeń do pracy dobrze zorganizowana. Jak sprawić, aby w naszym domowym, biurowym pomieszczeniu panował porządek, który wpływa oczywiście na kulturę pracy?

Tylko niezbędne wyposażenie

W domu czy mieszkaniu, najczęściej rolę biura pełni jeden z pokoi. Jeżeli wiemy, że będziemy w nim pracować dłuższy czas, warto go wyposażyć w meble, dzięki którym sprawnie wykonamy pracę oraz będziemy mogli przechowywać wyposażenie biurowe, dokumenty, akcesoria. Biurko, dobrej jakości krzesło, organizery, szafa na dokumenty – to wszystko podstawa. Im mniej zbędnego wyposażenia, tym łatwiej utrzymać porządek.

Regularne sprzątanie

Warto zadbać o własną kulturę pracy oraz porządek na biurku, jak również w jego okolicach. Po skończonej pracy, dobrą praktyką jest uporządkowanie sprzętu komputerowego, notatek, sprzątnięcie kubków po kawie i talerzyków po jedzeniu. Wytarcie kurzy oraz odświeżenie biurka, na pewno pomoże łatwiej rozpocząć kolejny dzień pracy.

Plamoodporna farba do ścian

Jeśli nasze biuro jest bardzo małe, a tym samym narażone na powstawanie różnego rodzaju zabrudzeń, warto postawić na plamoodporną, odporną na szorowanie farbę, dzięki której wszystkie ewentualne zabrudzenia usuniemy wilgotną ściereczką, bez konieczności ponownego malowania. Zastosowanie farby plamoodpornej zwiększy estetykę wnętrza, sprawi, że aranżacja będzie dopasowana do naszych potrzeb. Gdy mamy dzieci, które bardzo często uczą się zdalnie, muszą być pod naszą kontrolą, zajmują się w biurze zabawą czy rysowaniem, łatwość usuwania plam jest bardzo ważna.

Dodaj komentarz