Fotele obrotowe do biura – jak wybrać?

0

Fotele obrotowe należą do najważniejszych elementów wyposażenia naszego biura. Dzięki nim wielogodzinna praca przy komputerze może stać się nieco mniej męcząca. Jak wybrać fotel obrotowy, który będzie nam niezawodnie służył przez długie lata?

Dlaczego fotel obrotowy?

Współcześnie wielu przedsiębiorców kupujących meble do swojego biura decyduje się na zakup foteli obrotowych. Ich popularność wynika z faktu, że są one bardzo wygodne i praktyczne. Siedząc na fotelu obrotowym mamy większe pole manewru – możemy się obrócić bez konieczności wstawania (duża część foteli biurowych posiada także kółka, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po biurze). W przypadku wielogodzinnej pracy staje się to bardzo istotne.

Jak wybrać odpowiedni fotel obrotowy do biura?

Jeżeli w swoim biurze posiadamy krzesła, pamiętajmy, że mogą być one jedynie rozwiązaniem doraźnym. Jako, że zwykłe krzesło nie posiada możliwości regulacji, nie jesteśmy w stanie dostosować go do potrzeb konkretnego użytkownika. Praca przy nim po pewnym czasie może przyczynić się do poważnych dolegliwości kręgosłupa.

Dobry fotel obrotowy to taki, który daje się dopasować do gabarytów jak największej ilości osób. Jeżeli w naszym biurze przebywa na co dzień wielu pracowników, wybierajmy fotele posiadające duże możliwości regulacji.

Ważne jest, żeby fotel pasował do pracy, która jest najczęściej przy nim wykonywana. Inny model będzie odpowiedni dla osoby, która przez cały dzień pisze przy komputerze, inny dla pracownika, który głównie odbiera telefony lub przyjmuje interesantów.

Jeśli decydujemy się na obrotowy fotel biurowy na kółkach, wybierzmy model posiadający kółka z takiego tworzywa, które nie zarysuje podłogi lub nie uszkodzi wykładziny. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kółka silikonowe.

Dostosujmy fotel obrotowy do czasu pracy

Wybór biurowych foteli obrotowych jest ogromny. Z jednej strony jest to sytuacja pozytywna, gdyż mamy wielkie szanse na znalezienie fotela odpowiedniego do naszego biura (zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki), z drugiej problematyczna, gdyż możemy mieć kłopot z podjęciem decyzji.

Osoba szukająca foteli obrotowych znajdzie modele za kilkaset złotych, a nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie musimy kupować najdroższych produktów, jednak pamiętajmy, że na biurowych fotelach obrotowych nie powinno się oszczędzać.

Dobrze jest się zastanowić jak intensywnie dany fotel będzie eksploatowany. Na rynku dostępne są modele przeznaczone do kilkugodzinnej, a nawet do 24-godzinnej pracy (znajdą one zastosowanie firmach, gdzie pracownicy pracują na zmiany). Fotele obrotowe, które przeznaczone są do bardzo długiej pracy są wykonane z bardzo solidnych materiałów, dzięki czemu ich zużycie przez wiele lat jest praktycznie niewidoczne.

Estetyka też ma znaczenie

Osoba wybierająca obrotowe fotele biurowe powinna w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość wykonania i ergonomię. Jednocześnie nie powinna zapominać o estetyce. Fotel obrotowy musi pasować do wystroju naszego biura i innych mebli. Ważne jest też, żeby był odpowiedniej wielkości (bardzo masywne fotele biurowe w małych pomieszczeniach będą sprawiały wrażenie przytłaczających).

Gdzie kupić obrotowe fotele biurowe?

Współcześnie bez problemu zamówimy obrotowe fotele przez internet. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim meble te mogą w rzeczywistości prezentować się inaczej niż na zdjęciach. Kupując przez internet nie sprawdzimy też czy fotel obrotowy jest wygodny. Jedyną sytuacją, gdy zakupy online są w 100% bezpieczne jest kupowanie mebli, które widzieliśmy i przetestowaliśmy na żywo.

Obrotowe fotele biurowe dobrze jest kupować w profesjonalnych salonach mebli biurowych. Decydując się na zakup w takich miejscach nic nie ryzykujemy, gdyż sklepy takie posiadają asortyment od producentów specjalizujących się w tworzeniu mebli biurowych. Dodatkowo obrotowe fotele biurowe od najlepszych producentów posiadają długą gwarancję. Jeżeli więc uznamy, że z jakichś przyczyn nie spełniają one naszych wymagań – możemy złożyć reklamację.


źródło: https://nonameoffice.pl/krzesla-i-fotele-biurowe/

Dodaj komentarz