Samochody hybrydowe Toyota – na jakie modele postawić?

0
samochody hybrydowe

Toyota należy do marek, które doskonale odnajdują się w technologiach hybrydowych. Świadczy o tym nie tylko bogata i zróżnicowana oferta samochodów o tego typu napędzie, ale także prowadzenie Toyoty w rankingu niezawodnych hybryd „What Car?”. Praktycznie każdy kierowca w ofercie japońskiej marki, znajdzie coś dla siebie, ciesząc się przy tym ekonomiczną i ekologiczną jazdą. Na jakie modele hybrydowych Toyot warto aktualnie postawić?

Coś na każdą kieszeń – Toyota Yaris Hybrid

Nie jest wcale prawdą, że samochody o napędzie hybrydowym są dużo droższe niż auta o napędzie spalinowym. Doskonałym przykładem jest Toyota Yaris Hybrid, która w wersji podstawowej dostępna jest już od około 69 tysięcy złotych. Jeśli dodamy do tego jeszcze nowoczesne wyposażenie, to trudno będzie znaleźć równie dobrą i świetnie prezentującą się hybrydę, za tak korzystną cenę.

Yaris to jednak niejedyna Toyota hybryda wśród modeli kompaktowych. Jeśli ktoś potrzebuje czegoś większego, to równie ciekawą propozycją jest Toyota Corolla Hybrid dostępna w trzech wersjach nadwozia: hatchback, kombi i sedan. Tutaj także wyposażenie i nowoczesna sylwetka w połączeniu z ekonomią są po prostu bezkonkurencyjne!

Innowacyjna perełka Toyoty – Prius Plug-in Hybrid

W przypadku modeli hybrydowych Toyoty ten samochód jest już prawdziwą legendą, która zrewolucjonizowała pojęcie ekonomicznej jazdy jako takiej. Spalanie na poziomie 1,2 – 1,6 l na 100 km? Tak, jest to jak najbardziej możliwe, jeśli tylko poruszamy się Toyotą Prius Plug-in Hybrid. A jeżeli dodamy do tego jeszcze nowoczesną sylwetkę, bogate wyposażenie i ciekawe wnętrze, otrzymujemy samochód idealny pod każdym kątem. Jest to ekonomia i ekologia przez duże „E”. To właśnie tym modelem Toyota udowodniła światu, że w produkowaniu ekologicznych hybryd nie ma sobie równych.

Hybrydowe Toyoty z wyższej półki

Dla miłośników luksusu z napędem hybrydowym japoński producent także przygotował coś z wyższej półki. W tym przypadku na uwagę zasługuje przede wszystkim Toyota Camry Hybrid. Jest to przepiękna limuzyna o luksusowym wnętrzu i bogatym wyposażeniu, która na 100 km spala jedynie 5,6 l paliwa, a pod maską skrywa w najmocniejszej wersji aż 218 KM. Dynamika jazdy w połączeniu z ekonomią, ekologią i luksusem daje wspaniałe wrażenia, co idealnie łączy się ze stylową klasą tego modelu. W tym przypadku Toyota naprawdę się postarała i warto poczuć to na własnej skórze.

A może hybrydowy SUV?

samochody hybrydowe

Popularność SUV-ów nie maleje, nie ma zatem nic dziwnego, że i tutaj Toyota przygotowała ciekawą ofertę samochodów z napędem hybrydowym. Są to Toyota RAV4 ze średnim zużyciem paliwa na poziomie 5,6 l na 100 km i 222 konnym silnikiem (w wersji z napędem 4×4) oraz Toyota C-HR z nieco mniejszą mocą (w najmocniejszej wersji 184 KM), ale też mniejszym spalaniem: 4,9 l na 100 km.

O tym, że Toyota jest liderem w produkcji samochodów z napędem hybrydowym, nie trzeba nikogo przekonywać. A o tym, jak się jeździ hybrydami Toyoty, warto przekonać się na jazdach próbnych. Dopiero tam można pożegnać się z wieloma mitami i zrozumieć, na czym polega innowacyjność samochodów oferowanych przez japońską markę.

Partnerem materiału jest Toyota Okęcie – Twoja Toyota hybryda.

Dodaj komentarz