Produkcja kontraktowa suplementów diety

0
produkcja kompaktowa suplementow diety

Rynek suplementów diety z roku na rok wzrasta. Dynamika sprzedaży produtów OTC była rekordowa na przestrzeni ostatnich lat. Eksperci szacują, że do 2024 roku, rynek będzie wzrastał średnio o 4% w skali roku. Aby spełnić zapotrzebowanie rynków, producenci co raz częściej decydują się na skorzystanie z produkcji kontraktowej suplementów diety. Jakie zalety posiada takie rozwiązanie? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Rynek suplementów diety

Globalna sprzedaż i produkcja suplementów diety  oraz konsumenckich produktów zdrowotnych osiągnęła 219 miliardów dolarów w 2016 roku, co oznacza wzrost o 3% względem ubiegłych lat, według Euromonitor International. Przewiduje się, że sprzedaż osiągnie 250 miliardów dolarów przy stałym wzroście o 3% rocznie do 2021 roku. Oczekuje się, że kontrola wagi, suplementy ziołowe / kombinowane / tradycyjne suplementy i odżywianie sportowe osiągną najszybszy wzrost w najbliższym roku.

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, którymi interesują się konsumenci, według HealthFocus International utrzymanie ostrości umysłu wraz z wiekiem było w 2016 r. Głównym problemem zdrowotnym na świecie. Inne problemy zdrowotne obejmowały zdolność do kontynuowania normalnej aktywności wraz z wiekiem (45%), zdrowie jamy ustnej (43%), zmęczenie / brak energii (43%), ból pleców / szyi (41%), stres (40%), zdrowie oczu (39%), brak koncentracji psychicznej (36%) i wygląd skóry (27%).

Wraz z rozwojem branży suplementów diety zwiększył się nadzór regulacyjny. Zostały utworzone przez FDA Biura Programów Suplementów Diety pod koniec 2015 r. Ponadto projekt wytycznych FDA dotyczących nowego powiadomienia o składnikach dietetycznych (NDIN) nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, w dzisiejszym środowisku integralność łańcucha dostaw i przestrzeganie aktualnych wymagań Dobrej Praktyki Produkcyjnej (cGMP) ma kluczowe znaczenie dla jakości, a ostatecznie dla zdrowia marek suplementów.

Więcej niż producenci

W tym kontekście produkcja kontraktowa stała się bardziej wartościowa. W ewolucji branży suplementów diety producenci kontraktowi stali się pełnoetatowymi partnerami dla marketerów marek, oferując nie tylko linię montażową, ale także laboratorium analityczne, ośrodek badawczy i pomoc regulacyjną.

Niewątpliwą zaletą kompleksowej produkcji kontraktowej suplementów diety jest odpowiedź na indywidualne zapotrzebowanie i preferencje zamawiającego. Producenci kontraktowi zajmują się nie tylko wytwarzaniem produktów wedle ściśle określonych w kontrakcie wytycznych, ale także prowadzeniem badać stabilności suplementów diety, tworzenie obligatoryjnej dokumentacji dotyczącej suplementu diety, a także finalnym wprowadzeniem produktu na rynek docelowy. Podejmując współpracę z doświadczonym partnerem, mamy pewność, że finalny produkt będzie pełnowartościowy i spełni oczekiwania konsumentów.

Model outsourcingu usług i zlecenia produkcji zaufanym partnerom, jest w chwili obecnej najwygodniejszą i najtańszą metodą na wprowadzenie nowego produktu na rynek. Nie wymaga on od zlecającego stworzenia miejsca z zaawansowanym parkiem maszynowym, ani zatrudnienia wykwalifikowanych ekspertów. Proces produkcji przejmuje zaufany partner, który gwarantuje jakość oraz produkcję suplementów diety na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz