Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

0
Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka_

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, a firmy zajmujące się oferowaniem właśnie takich usług są wręcz oblegane przez klientów indywidualnych i biznesowych. Skąd aż taka popularność tego typu produktów? Postaramy się to wyjaśnić.

Dlaczego warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie?

Aktualnie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty czy drobny zabieg to długie miesiące, a jedyną alternatywą jest kosztowna wizyta prywatna. Dlatego dobrze jest posiadać prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które nie tylko ułatwi nam dostęp do pomocy medycznej przy niskiej składce ubezpieczenia. Każdy z nas ubezpieczony jest od urodzenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia, lecz w tych czasach musimy być bardzo cierpliwi, bowiem dostęp do specjalisty w krótkim czasie jest wręcz niemożliwy. Dlatego wiele osób decyduje się na wykupienie polis ubezpieczeniowych, by znacznie ułatwić sobie proces umówienia się na wizytę.

Decyzja o zakupie ubezpieczenia zdrowotnego powinna być uzależniona od naszych potrzeb, o ile nie chorujemy przewlekle, a liczba wizyt u lekarzy specjalistów jest niewielka, możemy decydować się na tańsze pakiety. A gdy cenimy sobie naszą kondycję zdrowotną, warto skorzystać wtedy z kompleksowych pakietów medycznych oferowanych przez prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy jednak, by ocenić, czy dodatkowe ubezpieczenie jest dla nas konieczne – może wystarczy, że za wizyty będziemy płacić sami?

Co zyskujemy wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Przy zakupie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możemy wiele zyskać, między innymi badania, rehabilitację, konsultacje z lekarzem specjalistą czy szczepienia, a także pakiet medyczny assistance. Pamiętajmy jednak, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może proponować mniej lub więcej opcji, które obejmie prywatne ubezpieczenie zdrowotne

W dodatkowych ubezpieczeniach bardzo często istnieje możliwość ubezpieczenia także osób najbliższych: współmałżonka, dzieci czy rodziców. Ubezpieczenie zagwarantuje nam duże korzyści i wysoki standard świadczonych usług medycznych, a do tego możliwość wyboru lekarza specjalisty oraz krótszy okres oczekiwania na wizytę. Tak więc każdy z nas ma prawo skorzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego; z takiej decyzji będą zadowolone osoby, które cenią sobie czas oraz wygodę. 

Z takiego ubezpieczenia możemy skorzystać w każdej chwili, np. jeżeli zostaniemy poszkodowani w wypadku samochodowym, towarzystwo ubezpieczeniowe, które wybraliśmy, zobowiązane jest niezwłocznie do pokrycia wszelkich kosztów, a także znalezienia odpowiedniej placówki.

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Wiadomym jest, że podstawą opiekę medyczną gwarantuje Narodowy Fundusz Zdrowia; co miesiąc opłacamy składki i mamy prawo, by korzystać z usług medycznych. Jednakże bardzo często zderzamy się z horrendalnymi kolejkami lub brakiem możliwości przyjęcia nas na badania. Trudność dostępności do specjalistów, a także jakość usług może nas zniechęcić do ogólnodostępnej opieki w ramach NFZ.

Dlatego też decydujemy się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W praktyce wygląda to tak samo jak w ramach NFZ – mamy co miesięczne składki, które opłacamy, by móc korzystać z ubezpieczenia. Na takie ubezpieczenie możemy zdecydować się sami, ale często bywa, że nasi pracodawcy korzystają z ubezpieczeń grupowych dla pracowników. 

Koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest różny. Dlatego, zanim się zdecydujemy, warto rozejrzeć się w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Na rynku mamy ich bardzo dużo, a pakiety czasem znacznie się od siebie różnią, w związku z tym ceny bywają inne. Koszt abonamentu medycznego może się wahać od 60 do nawet 500 złotych. Rozbieżność w cenie jest zależna od pakietu medycznego, na jaki się zdecydujemy. Pamiętajmy, że na cenę naszego ubezpieczenia wpłynie wiek, dostępność do lekarzy i ich usług, nasze indywidualne potrzeby, a na koniec opłaty za dodatkowe usługi, które dobierzemy sami.

Na obecną chwilę już co trzeci Polak posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne; sytuacja na świecie i w kraju pokazała, jak zbawienne dla nas i naszych bliskich będzie posiadanie dodatkowego ubezpieczenia. 

Dodaj komentarz