Polska jako pośrednik między zachodnim a wschodnim rynkiem pracy

0

Otwarcie niemieckich granic na pracowników ze Wschodu i zwiększone zapotrzebowanie Europy Zachodniej na wschodnich pracowników to szansa dla polskich firm na rozwój. Grupa Bisar rozpoczęła już ekspansję rynków zachodnich i aktualnie rekrutuje pracowników ze Wschodu nie tylko do Polski, ale również do Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Jak skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy?

Polska – pośrednik idealny między szukającym pracy Wschodem a szukającym pracowników Zachodem

Każde przedsiębiorstwo, które chce utrzymać się na rynku i ma plany, by aktywnie rozwijać się dalej musi mieć dostateczną ilość rąk do pracy. Z tym niestety jest coraz większy problem zarówno w kraju, jak i za granicą. Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników widoczne jest od dłuższego czasu nie tylko w Polsce, ale również innych krajach Europy jak, Czechy, Słowacja i Węgry. Niemcy również bardzo poważnie myślą o pracownikach ze Wschodu, podobnie jak przedsiębiorcy z Francji i Skandynawii.

Grupa Bisar, która znana jest w Polsce jako jedna z większych i najprężniej działających na polskim rynku Agencji Pośrednictwa Pracy, już dawno dostrzegła ogromny potencjał w rynku Europy Zachodniej. Polska ma doskonałe uwarunkowania geo-gospodarcze, jeśli chodzi o pośredniczenie między zachodnim rynkiem pracy, który pilnie potrzebuje rąk do pracy a rynkiem wschodnim, gdzie chętnych rąk do pracy jest mnóstwo. To szansa, z której warto skorzystać, ponieważ w korzystny sposób odbije się również na polskich przedsiębiorstwach.

Bisar i ekspansja rynków zachodnich

Grupa Bisar od dłuższego czasu działa już w zasięgu międzynarodowym. Rekrutuje pracowników ze Wschodu nie tylko do Polski, ale również na zachód Europy, ponieważ doskonale zna realia zachodniego rynku pracy oraz tamtejszych potrzeb. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i uwarunkowaniom kulturowym Bisar ma także perfekcyjnie rozeznany rynek wschodni w kontekście pracowników. Liczne kontakty na Wschodzie z pewnością ułatwiają ekspansję rynków zachodnich. Zaletą są również wypracowane w kraju modele pracy, które są podstawą, jeśli chodzi o rekrutację pracowników ze Wschodu na zachód Europy. Oczywiście modele te należy dopasować do tamtejszych realiów i specyfiki rynku, jednak są to już solidne fundamenty, które dają Bisar ogromną przewagę już na starcie.

Nie tylko rekrutacja pracowników

Bisar posiada liczne placówki zagraniczne, w tym między innymi we Lwowie, Odessie, Kijowie i Kiszyniowie, które bardzo aktywnie rekrutują pracowników do pracy w Polsce i na zachodzie Europy. Dochodzą do tego również liczni partnerzy Bisar w Azji, którzy także bardzo aktywnie rekrutują nowych kandydatów. Wykorzystywany jest tu autorski system CRM, który pozwala na bardzo dokładną segmentację kandydatów oraz na budowanie długotrwałych relacji z Klientami.

Grupa Bisar nie ogranicza się jednak wyłącznie do samej rekrutacji, co wyróżnia ją na tle konkurencji. W Polsce i za granicą Bisar ceniona jest za kompleksowość obsługi, dyspozycyjność oraz fachowe doradztwo w zakresie zatrudniania pracowników ze Wschodu. Coraz szersze grono przedsiębiorców decyduje się odejść od tradycyjnego modelu współpracy z Agencją Pracy na rzecz leasingu lub nawet outsourcingu procesów, gdzie Bisar przejmuje całe procesy produkcyjne i odpowiada za ich efekty.

Korzyści dla polskich przedsiębiorców z ekspansji rynków zachodnich przez Bisar

Wielu krajowych pracodawców obawia się otwarcia niemieckich granic oraz rozszerzenia działalności Agencji Pośrednictwa Pracy na rynki Zachodnie. Ekspansja Europy Zachodniej przez Bisar bez wątpienia odbije się na sytuacji polskich przedsiębiorców, jednak nie w kontekście negatywnym.

Rozwój Grupy Bisar to przede wszystkim znaczne poszerzenie kontaktów zagranicznych – zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Większa baza kandydatów i większe doświadczenie na różnych rynkach to korzyści, które będą zauważalne we współpracy z Bisar. To także możliwość wypracowania jeszcze skuteczniejszych modeli rekrutacji i pracy, co również z pewnością docenią polscy przedsiębiorcy. Warto dodać do tego również rozbudowanie bazy kontaktów Bisar na Zachodzie Europy, co może pomóc wielu rodzimym przedsiębiorstwom o dotychczasowym zasięgu krajowym w ekspansji zagranicznego rynku.


PARTNEREM ARTYKUŁU jest firma BISAR specjalizująca się w rekrutacji pracowników ze Wschodniej Europy i Azji.

Dodaj komentarz