Kurs Bitcoin – co ma wpływ na wartość tej kryptowaluty?

0
bitcoin

Kryptowalutę Bitcoin można śmiało określić jako jedną z najstarszych i zarazem najbardziej popularnych na świecie. O tym, co wpływa na jej kurs nie jest łatwo opowiedzieć, jednak jest kilka czynników, które można z powodzeniem wymienić. O jakich mowa?

Cena Bitcoina – od czego zależy?

Kryptowaluta Bitcoina wprowadzona została na rynek w roku 2009 przez Satoshi Nakamoto. Przechowywanie tych „monet” odbywa się w serwisie zewnętrznym, który specjalizuje się w takich usługach, albo też w portfelu na komputerze.

Kurs Bitcoina przede wszystkim wycenia rynek. Dzieje się tak podobnie jak w przypadku aktyw czy innej każdej waluty. Jej cenę określa po prostu siła popytu oraz siła podaży. Jak wszystko w życiu, tak i maksymalna podaż kryptowalut ma swoje granice. W przypadku wielu, w tym także Bitcoina zatrzymuje się ona na 21 milionach wirtualnych i podzielnych „monet”.

Wartość Bitcoina jest w dużej mierze zdeterminowana dwoma czynnikami. Po pierwsze należy wymienić tu zainteresowanie inwestycyjne. Drugi czynnik, to po prostu ilość transakcji, które są przeprowadzane na rynku. Trzeba się liczyć z tym, że wystąpienie inflacji nie będzie możliwe, jeśli osiągnięta zostanie maksymalna podaż. Wszystko dlatego, że siłą rzeczy ilość Bitcoina jest po prostu z góry ograniczona po owym przekroczeniu.

Wykorzystanie Bitcoina

Jako najpopularniejsza światowa kryptowaluta Bitcoin cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród traderów CFD, którzy coraz chętniej wykorzystują ją w celach spekulacyjnych.

Mimo że w Polsce nie jest on jeszcze tak bardzo popularny, na rynku światowym rozwija się bardzo prężnie. Sprzedawcy chętnie zarówno organizują, jak i przyjmują płatności bitcoinami. Jest to opłacalna opcja, ponieważ nie wiąże się ona żadnymi kosztami dodatkowymi. Kiedy te pojawią się na jego koncie, wymienia je na giełdach, a co za tym idzie, wszelkie ewentualne opłaty bierze na siebie kupujący.

Dodaj komentarz