Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej online?

0
ubiór

Przygotowanie jest kluczowym elementem rozmowy kwalifikacyjnej. Weź pod uwagę nasze poniższe sugestie, aby skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej online. 

Sugestia 1: Przetestuj komputer

Zapoznaj się z niezbędnym sprzętem i oprogramowaniem, którego masz użyć, aby połączyć się z rekruterem. Przed spotkaniem umów się na rozmowę testową z przyjacielem lub członkiem rodziny. Upewnij się, że mikrofon i głośniki działają, a połączenie internetowe obsługuje wysokiej jakości wideo na żywo. Sprawdź również i upewnij się, że używasz konta o profesjonalnej nazwie, która będzie w łatwy do rozpoznania przez rekrutera.

Sugestia 2: Częste ćwiczenie kluczem do sukcesu

Po przetestowaniu sprzętu będziesz musiał przećwiczyć techniki, które pomagają odpowiadać na niewygodne pytania. Poproś kogoś o pomoc w przećwiczeniu pytań przed faktyczną zdalną rekrutacją. Jeśli Twój komputer często się zawiesza, lepiej się na to przygotować i mieć plany awaryjne. Ćwicz uważne słuchanie i powolne i wyraźnie mówienie. Im więcej będziesz ćwiczył, tym pewność siebie podczas rozmowy będzie większa.

Sugestia 3: Wybierz miejsce rekrutacji

Na długo przed zaplanowaną godziną rozmowy dobrze jest wybrać miejsce na rozmowę kwalifikacyjną. Znajdź cichy pokój, dzięki czemu nic nie będzie Cię rozpraszać. Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie, najlepiej dzienne. Jeśli nie mieszkasz sam upewnij się, że reszta domowników nie będzie Ci przeszkadzać. Profesjonalne tło pokaże rekruterowi, że poważnie podchodzisz do rozmowy kwalifikacyjnej i pracy.

Sugestia 4: Zbierz swoje materiały

Znajdź notatnik i długopis, a następnie połóż je w zasięgu komputera. Rozważ wydrukowanie kopii swojego CV, z którą możesz się zapoznać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz również sporządzić listę pytań lub punktów do dyskusji, które chcesz poruszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wszystkie te narzędzia mogą być pomocne, ale upewnij się, że nie odwracają zbyt często Twojej uwagi podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Sugestia 5: Przygotuj własne pytania

Oprócz przygotowania odpowiedzi na niektóre typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej zaleca się również przygotowanie kilku własnych pytań. Zapytaj rekrutera o wymagania pracy, świadczenia i wynagrodzenie lub co myśli o Tobie. Przy kształtowaniu pytań możesz zapoznać się z obecną sytuacją na rynku pracy, dzięki artykułowi dostępnemu pod linkiem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Branza-IT-we-Wroclawiu-2021-Obecna-sytuacja-sektora-i-perspektywy-8176815.html. Dobrze przygotowane pytania pokażą Cię w dobrym świetle.

Sugestia 6: Ubierz się profesjonalnie

Nawet jeśli nie spotykasz się z rekruterem osobiście, nadal ważny jest profesjonalny ubiór. Włóż coś czystego w stylu biznesowym. Jeśli masz taką możliwość, zapoznaj się z wytycznymi firmy związanymi z ubiorem. Załóż czyste spodnie i buty, na wypadek, gdyby sytuacja wymagała, by od Ciebie wstania od komputera. Wygląd zawsze świadczy o kulturze osobistej oraz stosunku do pracy

Dodaj komentarz