zamowienia

Każdy sprzedający w internecie musiał się kiedyś zastanawiać nad najtańszym sposobem wysłania swojej paczki. Początkowo opcje były dość ograniczone, jednak z biegiem lat niedrogich form dostawy znacznie przybyło. Która z nich jest najlepsza?

Od czego zależy koszt przewozu przesyłki?

Zacznijmy może od początku. Jaki czynnik jest kluczowy dla ceny przesyłki? Wycena takich usług opiera się na trzech filarach. Zwykle opłata przewozowa paczki zależy w największym stopniu od jej rozmiaru i wagi. Paczki o większych wymiarach, tzw. gabarytowe, zajmują więcej miejsca w furgonetkach dostawców. Czasami dostarczane są także na specjalnych paletach, stąd można czasem spotkać się z określeniem „przesyłka paletowa”. Każda z firm przewozowych ma swoje własne przeliczniki rozmiaru na cenę, dlatego zawsze warto poszukać najlepszej oferty u różnych źródeł.

Drugim czynnikiem określającym cenę przewozu paczki jest miejsce jej doręczenia. Tanie przesyłki kurierskie, jak i te wysłane z Paczkomatu zamykają się zwykle na terenie naszego kraju. Przewozy międzypaństwowe mogą więc znacznie różnić się ceną od lokalnych dostaw. Dostarczenie paczki może także kosztować więcej, jeśli jej miejsce doręczenia jest trudno dostępne dla kuriera.

Trzeci aspekt wpływający na koszta przewozu paczki to czas, w jakim ma zostać doręczona. Z oczywistych względów krótszy czas dostawy wiąże się z wyższą ceną. Termin dostarczenia przesyłki może być kluczowy dla odbiorcy, dlatego zawsze warto jasno określić jego warunki. Na swojej stronie możesz informować, ile zwykle zajmuje dostarczenie paczki, lub zaproponować dopłatę do standardowej kwoty i skrócenie czasu dostawy.

Jak tanio nadać paczkę kurierem?

Tania wysyłka kurierska brzmi trochę jak oksymoron. Przez długi czas to właśnie tę formę uznawano za jeden z najdroższych sposobów nadania paczki. Dzisiaj jednak skorzystanie z usług kuriera wcale nie różni się znacząco cenowo od pozostałych opcji. Co więcej, zamawiając go do domu, omijamy kolejki i jakąkolwiek potrzebę wychodzenia do specjalnego punktu. Co więcej, firmy kurierskie oferują różnego rodzaju abonamenty, które na dłuższą skalę mogą zaoszczędzić nadawcy naprawdę sporą sumę.

Jak tanio nadać paczkę w Paczkomacie?

Chcesz naprawdę zaoszczędzić? Nadaj paczkę w Paczkomacie! Obecnie jest to najtańsza możliwa opcja na rynku. W skrytkach maszyny mogą zmieścić się aż trzy różne gabaryty, za których nadanie nie zapłacisz więcej niż 15,50. Musisz jednak pamiętać, że przedmioty wielkogabarytowe nie mogą zostać wysłane w ten sposób – maksymalna waga paczek, które przyjmie Paczkomat to 25 kilogramów. Przesyłki nadane w ten sposób dojdą do adresata w zaledwie parę dni. Co więcej, swoją przesyłkę możesz nadać o dowolnej porze przez cały tydzień. Dzięki temu nie musisz, jak w przypadku usług kurierskich, umawiać się na jej odbiór o określonej wcześniej godzinie. Sam proces wysłania przedmiotów ułatwiają Manager Paczek i opcja Szybkiego Nadania. W zaledwie parę kliknięć wprowadzisz wszystkie wymagane dane odbiorcy.

Dodaj komentarz