Bezpieczny wynajem samochodu na wakacje – na co warto zwrócić uwagę?

0
Wynajem samochodów

Wykupione bilety lotnicze, zarezerwowany nocleg i zaplanowane atrakcje – aby w pełni cieszyć się wakacyjnym wyjazdem, pozostaje tylko wypożyczenie samochodu. Wynajem auta jest jednak sporym wyzwaniem, gdyż w branży nie brakuje nieuczciwych firm, które bogacą się wykorzystując naiwność i niewiedzę klientów. Oto kilka podstawowych rzeczy, na które należy zwrócić baczną uwagę podczas przeglądania ofert wypożyczalni samochodowych.

Dlaczego warto wynająć samochód na wakacyjny wyjazd?

Wynajem auta na czas podróży to wygoda, niezależność oraz możliwość przyjemnego spędzenia czasu. Wypożyczonym samochodem możemy pojechać w każde miejsce, bez konieczności korzystania z transportu publicznego, taksówek czy życzliwości innych osób. Osiągnięcie wszystkich tych korzyści będzie jednak możliwe pod warunkiem wyboru oferty uczciwej i sprawdzonej wypożyczalni, która z góry wskaże dokładny koszt realizacji usługi oraz nie zaskoczy nas dodatkowymi opłatami przy zwrocie samochodu.

Uczciwa i godna polecenia wypożyczalnia jest bowiem w stanie od razu wskazać kompletny koszt wykonania usługi. Podana kwota będzie zawierała wszystkie opłaty, podatki oraz dodatkowe koszty – w efekcie będziemy mogli lepiej zaplanować wakacyjny budżet oraz nie obawiać się, że zabraknie pieniędzy na pokrycie jego kosztów. Samochód otrzymujemy zazwyczaj z pełnym bakiem, podczas korzystania z niego tankujemy we własnym zakresie oraz jesteśmy zobowiązani do jego zwrotu z taką samą ilością paliwa, z jaką go odebraliśmy.

Wynajem samochodów

Limity kilometrów, dodatkowe usługi i ubezpieczenie samochodu

Podczas kompletowania usługi wynajmu samochodu należy wskazać, czy z auta będziemy korzystali w Polsce, czy też planujemy wyjazd nim poza granice kraju. W pierwszym przypadku warto szukać wypożyczalni, która nie stosuje limitów kilometrów na terenie Polski. Pozwoli to jeździć wypożyczonym samochodem tak daleko, jak tylko chcemy, bez obaw o dodatkowe koszty. W sytuacji wyjazdu zagranicznego, wypożyczalnie zwykle ustalają limit na 1000 km, po którego przekroczeniu naliczone zostaną dodatkowe opłaty. Warto mieć świadomość, że limit ten jest liczony nie od chwili przekroczenia granicy, lecz od pierwszego dnia korzystania z samochodu.

Planując wyjazd zagraniczny warto zainteresować się także dodatkowymi usługami. Jeśli towarzyszyć nam będą dzieci, nie zapomnijmy o dokupieniu do wyposażenia samochodu opcji fotelików, jeśli natomiast wyjeżdżamy do zupełnie nieznanego sobie miejsca i nie posiadamy własnej, profesjonalnej nawigacji samochodowej GPS, zainwestujmy w usługę jej wynajęcia od wypożyczalni. Sprawdźmy także dokładnie, jakie ubezpieczenie posiada nasz samochód.

Bardzo ważne jest również podejście wypożyczalni do tzw. szkody z winy wynajmującego lub nieznanego sprawcy. W razie jej wystąpienia klient zostanie bowiem obciążony opłatą administracyjną. W wypożyczalni Express możliwe jest jednak wykupienie usługi „zniesienie udziału w szkodzie”, która zdejmuje z klienta ewentualne dodatkowe koszty. Ponadto, wypożyczalnia ta oprócz licznych punktów odbioru auta na terenie całej Polski, umożliwia także odbiór wypożyczonego samochodu z dowolnej lokalizacji.

Z punktami wydań aut na terenie Łodzi można zapoznać się na stronie: https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/lodz.

Dodaj komentarz