Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

0
Rozmowa kwalifikacyjna

Wydawać by się mogło, że najważniejszymi czynnikami, jakie biorą pod uwagę potencjalni pracodawcy podczas rekrutacji, są umiejętności i doświadczenie kandydata. Niemniej jednak warto również wiedzieć, że oprócz odpowiedniego CV i wielu uzyskanych certyfikatów potwierdzających nasze umiejętności, ważne jest również to, jak zaprezentujemy się na rozmowie kwalifikacyjnej. W tym wypadku bardzo duże znaczenie ma odpowiedni ubiór.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Porady dla kobiet

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad odpowiednim ubiorem na rozmowę kwalifikacyjną dla kobiet. Jak zatem powinnaś ubrać się, jeśli starasz się wymarzoną posadę? Przede wszystkim ważne jest to, na jakie stanowisko aplikujesz. Najpierw zastanówmy się nad opcją, kiedy kandydatka stara się o posadę w korporacji. Tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, że w korporacjach  mamy do czynienia z dość specyficznym i przede wszystkim sztywnym dress code. Dlatego na taką rozmowę kwalifikacyjną zdecydowanie warto ubrać się elegancko. Przede wszystkim warto pomyśleć tutaj o jakimś kostiumie, który będzie kobiecym odpowiednikiem męskiego garnituru. Marynarka i spodnie powinny być uszyte z tego samego materiału. Warto postawić na dość stonowane kolory, a także klasyczny krój. Strój biznesowy sprawi, że będziesz postrzegana jako kobieta elegancka, ale także kompetentna,przebojowa i profesjonalna. Inaczej wygląda sytuacja kiedy starasz się o stanowisko, gdzie wymagane są umiejętności kreatywne. Wówczas możesz postawić na bardziej zindywidualizowane strój, który będzie w pełni wyrażał twoją osobowość. Wtedy taka stylizacja jest bardzo dobrze odbierana przez rekruterów.

Ubiór mężczyzny na rozmowę kwalifikacyjną

Zastanówmy się jednak jak powinieneś ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli jesteś mężczyzną. Jakie masz tutaj pole manewru? Podobnie jak w przypadku kobiet zdecydowanie warto ubrać się elegancko, zwłaszcza kiedy aplikujesz na stanowisko w korporacji. Dlatego też zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest garnitur w stonowanych barwach i klasycznym kroju. Warto pamiętać o tym, aby koszula była odpowiednio dopasowana do naszych rozmiarów, albowiem jeśli będzie zbyt duża, to będzie to wyglądało do dość nieelegancko. Jeśli jednak aplikujesz do firmy, gdzie dress code jest dość luźny to możesz sobie pozwolić na stylizacje w stylu casual. Oczywiście nie należy zbytnio przesadzać z biżuterią. W zasadzie możesz sobie pozwolić tylko na elegancki zegarek, który będzie dopełnieniem stylizacji. Zbytnie epatowanie drogą biżuterią jest dość mało gustowne.

Dodaj komentarz