101 dni – tyle średnio trwa wynajęcie biura w Warszawie

0

Dynamika rynku nieruchomości biurowych w Polsce zwiększa zapotrzebowanie na sprawdzone informacje. Real Estate Digital Data to odpowiedź na to wyzwanie – źródło danych umożliwiających nie tylko wyszukanie aktualnie dostępnych biur w wybranej lokalizacji, ale też pogłębioną analizę trendów, które kształtują rynek i nowo powstające inwestycje.

W REDD zarejestrowano już około 1,5 tys. budynków w całej Polsce. W samej Warszawie, w zasobach REDD znajdują się informacje o ponad 700 budynkach i ponad 1 mln m kw. wolnej powierzchni biurowej. Dane te są aktualizowane bezpośrednio przez właścicieli budynków oraz dedykowany zespół konsultantów REDD.

„REDD jest źródłem danych o transakcjach i wolnych powierzchniach biurowych w Polsce. Informacje, które udostępniamy głównym uczestnikom rynku – inwestorom, deweloperom i agencjom nieruchomości – stanowią zaledwie część naszych możliwości. W zależności od obszaru zainteresowania, jesteśmy w stanie zapewnić szyte na miarę raporty oraz dane, które mogą posłużyć do tworzenia strategii wynajmu budynku, planowania przyszłych inwestycji czy analizy konkurencji” – mówi Piotr Smagała, współzałożyciel i lider projektu REDD.

Interesujące dane w REDD znajdą też analitycy rynku, profesjonaliści zajmujący się wyceną nieruchomości, naukowcy i dziennikarze.

Technologie gromadzenia, przetwarzania oraz udostępniania danych pozwalają na tworzenie zupełnie nowych wskaźników na rynku nieruchomości komercyjnych. Jednym z nich jest REDD Index, który określa średni czas, jaki potrzebny jest na wynajęcie powierzchni biurowej. Wskaźnik ten odzwierciedla dynamikę rynku w oparciu o analizę odnotowanych w wybranym okresie transakcji. Według danych z Warszawy za I kw. 2019 roku, średnio 101 dni zajęło wynajęcie powierzchni biurowej.

„REDD to rzetelne źródło danych, które mogą posłużyć zarówno do standardowych, jak i pogłębionych analiz rynku nieruchomości biurowych. Przyglądamy się m.in. popularności konkretnych adresów, wolumenom transakcji w budynkach nowych i już istniejących, a nawet piętrom najczęściej wybieranym przez najemców” – komentuje Piotr Smagała.

Równocześnie, REDD jest praktycznym narzędziem pracy, ułatwiającym agentom nieruchomości m.in. wyszukiwanie dostępnych powierzchni i generowanie ofert swoim klientom. Firma przygotowała także aplikację mobilną REDD Agent, dopełniającą całość rozwiązań, które przekładają się na skrócenie procesu wynajmu.

Dodaj komentarz