Zabudowa WC do biura — czym się kierować przy jej wyborze?

0

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom dogodnych warunków pracy. Wśród nich należy wymienić również zapewnienie im odpowiedniej ilości sanitariatów, które powinny być dostosowane do wielkości firmy i liczby pracowników. Ważnym aspektem wówczas jest rodzaj wybranej zabudowy WC. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy. 

Zabudowa WC — łatwość utrzymania czystości

Wybierając zabudowę WC do biura, warto zwrócić uwagę na kabiny z płyty wiórowej oraz z płyt HPL. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko fakt, iż nie chłoną wilgoci, ale również to, że nie sprawiają problemów z utrzymaniem czystości. Wszelkie zabrudzenia z kabiny można przetrzeć zwykłą wodą lub też specjalnymi detergentami. Nie wchłaniają nic, dlatego też można wykorzystywać do ich pielęgnacji silniejsze środki. Dodatkowo są gładkie, dlatego też brud mocno do nich nie przywiera.

Zabudowa WC do biura — lekkość i łatwość montażu

Szukając idealnej zabudowy WC do biura, warto zwrócić uwagę również na to, aby materiał z którego będzie wykonana był lekki, odporny na działanie wilgoci i wody, a dodatkowo był łatwy w montażu. Z tego powodu najlepiej postawić na płyty HPL. Są to laminaty, które uzyskuje się ze specjalnych termoutwardzalnych żywic.

Ich niewątpliwą zaletą jest niezwykła lekkość, łatwość montażu i wytrzymałość. Są szczególnie polecane do sanitariatów ze względu na to, że nie chłoną wody ani wilgoci. Montaż jest niezwykle prosty, dlatego nawet niewprawiona ekipa na pewno sobie z nim poradzi.

Zabudowa WC — estetyka pomieszczenia

Wybierając zabudowę WC, warto również zwrócić uwagę na estetykę tego elementu. Jeżeli zależy nam na spójnym wyglądzie całego budynku najlepiej postawić na rozwiązania od producentów, którzy umożliwiają personalizowanie kabiny sanitarnej. Wówczas możliwe jest dowolne wykonanie napisu lub grafiki na wewnętrznej, lub zewnętrznej stronie takiej zabudowy. Ostatnim elementem na który warto zwrócić uwagę, jest odpowiedni stosunek ceny do jakości takich elementów.

Dodaj komentarz