Polisa na życie – poznaj dwie sytuacje, kiedy naprawdę może się przydać

0
ubezpieczenie na zycie

Stare porzekadło obecne w naszej kulturze mówi, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Trudno się z tym nie zgodzić i najlepszym dowodem na prawdziwość tego stwierdzenia może być popularność, jaką cieszy się polisa na życie. To najchętniej wybierane przez Polaków ubezpieczenie i jest ku temu wiele powodów. Dzisiaj przedstawimy dwie sytuacje, kiedy dobra polisa może się okazać naprawdę nieoceniona. Zapraszamy do czytania!

Polisa na życie – co warto o niej wiedzieć?

Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy, którego głównym celem jest zabezpieczenie bliskich osoby ubezpieczonej na wypadek jej potencjalnej śmierci. Chociaż właśnie taka funkcjonalność to podstawowe zadanie polisy na życie, często zapominamy o tym, że jej zakres ochrony jest znacznie szerszy niż odszkodowanie na wypadek zgonu, czemu szerzej przyjrzymy się za chwilę.

Polisa na życie może występować zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej. Ta pierwsza to bardziej kompleksowa forma polisy – jest wybierana jedynie przez nas i możemy dostosować zakres ochrony oraz wysokość składki do naszych potrzeb i możliwości. Polisa grupowa będzie natomiast nieco tańsza, jednak ze względu na to, że możemy ją zawrzeć w miejscu pracy czy szkole, musi być dopasowana do potrzeb całej grupy – jeśli więc liczymy na ochronę przed rzadziej spotykanymi zdarzeniami, to możemy takiej opcji nie uświadczyć.

Sytuacja pierwsza – polisa na życie a utrata pracy

Pierwsza sytuacja, w której polisa na życie może się okazać bardzo przydatna jest utrata pracy. Tak jak zdążyliśmy już wspomnieć, ochrona zapewniana przez polisę ubezpieczeniową jest znacznie bardziej rozległa niż umożliwienie naszej rodzinie otrzymania odszkodowania z tytułu naszej śmierci. Decydując się na odpowiednią polisę będziemy mogli znaleźć tam zapis chociażby o odszkodowaniu z tytułu utraty zarobków, co może się okazać niezwykle pomocne w tym trudnym okresie.

Musimy pamiętać, że obecne czasy są bardzo niestabilne i niepewne. W związku z tym utrata źródła dochodu może potencjalnie grozić każdemu i każdej z nas. Oczywiście nikomu tego nie życzymy, ale z takiej opresji będzie mogła wyciągnąć nas chociażby polisa na życie i warto zwrócić na to uwagę odpowiednio wcześnie.

Sytuacja druga – życie na emeryturze

Polisa na życie może się okazać bardzo przydatna także wtedy, kiedy ukończymy już naszą karierę zawodową i chcielibyśmy przejść na upragnioną emeryturę. Niestety w naszym kraju wielu emerytów musi zmagać się z problemami, których źródłem jest zbyt niska kwota świadczeń emerytalnych i jedynym sposobem, żeby nie narazić się na taki scenariusz będzie odpowiednie zabezpieczenie pieniężne.

Polisa na życie z dodatkową opcją oszczędzania na przyszłość to gwarancja kapitału, który będziemy mogli otrzymać po ukończeniu odpowiedniego wieku. Czy warto zdecydować się na taką opcję? Jak najbardziej! To bardzo uniwersalny produkt, gdyż jest niejako połączeniem lokaty z klasyczną polisą. Za jego pomocą możemy nie tylko się zabezpieczyć na różne czarne scenariusze, ale także zgromadzić kapitał na dowolny cel.

Dodaj komentarz