Jakie firmy powinny korzystać z systemu zarządzania magazynem?

0

System zarządzania magazynem WMS (Warehouse Management System) to oprogramowanie służące do koordynacji pracy magazynu. Zarówno wielkość, jak i rodzaj takiego obiektu nie mają większego znaczenia, ponieważ wysokiej jakości system WMS – na przykład WMS Pro Qguar firmy Quantum Software – radzi sobie z obsługą każdego składowiska. To elastyczne oprogramowanie, doskonałe do zarządzania logistyką każdego wielkopowierzchniowego magazynu.

System zarządzania magazynem – informatyczne wsparcie dla właścicieli i zarządców magazynów

System zarządzania magazynem WMS Pro Qguar jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla firm logistycznych czy sklepów posiadających własne składowiska, jak i dla podmiotów zarządzających takimi obiektami. Nie ma znaczenia, czy mówimy o magazynie handlowym, produkcyjnym, dystrybucyjnym, dużym centrum logistycznym lub nawet otwartym placu składowym, np. materiałów budowlanych. Ponadto jest to system, który z powodzeniem może pracować w magazynach automatycznych, półautomatycznych, jak i manualnych.

Zakres możliwości takiego oprogramowania najłatwiej wytłumaczyć na konkretnym przykładzie. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kilku funkcjom oferowanym przez WMS Pro Qguar.

  • Zarządzanie obrotem magazynowym. Podstawowa funkcja każdego systemu WMS, o której mimo wszystko należy wspomnieć. Składają się na nią m.in. takie etapy, jak przyjęcie towaru, kontrola jego ilości oraz jakości, określenie lokalizacji składowania, dalsze wydanie.
  • Tworzenie etykiet.
  • Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi.
  • Zarządzanie towarami niebezpiecznymi.
  • Pomoc w tworzeniu dokumentacji magazynowej – raportów, scenariuszy kompletacji, rozliczeń logistycznych, zestawień statystycznych, baz danych itp.
  • Zarządzanie personelem magazynu.
  • Koordynacja pracy urządzeń magazynowych – od wózków widłowych, poprzez terminale, aż po paletyzery, wagi, aplikatory itp.
  • Koordynacja działań cross-dockingowych.
  • Koordynacja działań inwentaryzacyjnych.

Poza tym warto pamiętać, że informacje gromadzone przez oprogramowanie WMS, na przykład te dotyczące stanów magazynowych, są konieczne chociażby do tworzenia planów produkcyjnych. System ten posiada również dodatkowe zabezpieczenia w postaci numerów kontrolnych, których rolą jest pomocnicza weryfikacja operacji magazynowych.

wsparcie dla zarzadcoww magazynow

Dlaczego system zarządzania magazynem WMS Pro Qguar jest dobrym wyborem?

Wyżej wyszczególnione cechy oprogramowania WMS Pro Qguar nie są jednak jego jedynymi zaletami. Pomijając oczywistości, takie jak koszty obniżenia pracy magazynu czy poprawa obiegu dokumentów, WMS Pro Qguar to po prostu bardzo solidny system, kompatybilny z innymi rozwiązaniami (np. ERP, MES, APS) stosowanymi w przedsiębiorstwie. Można z niego korzystać na terminalach przenośnych oraz komputerach. System uruchamia się w oknie przeglądarki internetowej i ma bardzo czytelny interfejs, przypominający swoim wyglądem standardowy pulpit wyświetlający się na ekranie laptopa.

WMS Pro Qguar to po prostu kompleksowe narzędzie, bardzo przydatne do obsługi magazynu w każdej firmie produkcyjnej czy logistycznej. Więcej informacji na temat tego oprogramowania można znaleźć na stronie jego producenta, czyli quantum-software.com.

Dodaj komentarz