Jak nagradzać najlepszych pracowników?

0
zbior dobrych pracownikow

Większość pracowników naprawdę ciężko pracuje. W świecie zdominowanym przez korporacje, które prześcigają się w zdobywaniu tych najlepszych, nieubłaganie rosną stawki wynagrodzeń. Dlatego, aby zapewnić odpowiedni poziom płac swojej kadry, często konieczne jest przekroczenie założonego budżetu. Benefity mogą przyjąć różnorodną formę. Natomiast wszystkie mają wspólny cel – zwiększać motywację, zadowolenie i efektywność pracowników. Jak zatem nagradzać najlepszych pracowników? Podpowiadamy.

Elastyczny czas pracy

Nie ma lepszej nagrody dla pracownika niż możliwość uelastycznienia czasu pracy. „Flexi-praca” – jak nic innego – pomoże pracownikowi zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym. Wiele osób wykorzystuje ten czas na załatwienie chociażby spraw urzędowych, wizyty u lekarza, czy po prostu na zabawę z dziećmi. Zapewnienie pracownikowi większej swobody działania z pewnością korzystnie wpłynie na jego relacje z pracodawcą. O ile przywilej uelastyczniania godzin pracy nie będzie nadużywany, przyczyni się do zwiększenia poziomu wzajemnego zaufania obu stron.

Docenienie wysiłku pracowników

Zdarzają się momenty, w których nawet te najbardziej trafione pomysły i projekty kończą się fiaskiem. W takiej sytuacji – mimo ogromu wykonanej pracy – pracownik nie może pochwalić się konkretnymi wynikami. Dlatego też należy dostrzegać nie tylko sukcesy, ale i wkład pracy podwładnych. Nawet jeśli pewne działania kończą się niepowodzeniem, warto wspierać innowacyjność podwładnych i zadbać o to, by ewentualne porażki nie zniechęcały ich do tworzenia nowych pomysłów i rozwiązań.

Jedna z amerykańskich firm postanowiła w nietypowy sposób nagradzać pracowników, których projekty – choć bardzo dobrze przygotowane i prowadzone – skończyły się fiaskiem. Osoby te otrzymują nagrody za „najlepszy pomysł, którego nie udało się wdrożyć w życie”.

Zobacz także: https://www.kochamwies.pl/czas-na-odpoczynek-gdzie-pojechac-na-pierwsze-wakacje-do-grecji

Nagradzanie pracowników wyjazdami zagranicznymi

Coraz częściej praktykowanym sposobem na nagrodzenie pracowników jest organizowanie im ciekawych wycieczek. Co ciekawe, nie obejmują one tylko terytorium Polski, lecz również i Europę. Strona https://www.traveligo.pl/ oferuje ciekawe miejsca dla różnego rodzaju turystów. Dzięki temu zapewnione przez pracodawcę przykładowe wakacje w Marsa Alam mogą być jedną z najlepszych form docenienia pracownika. Nie są one najtańszym wyborem, dlatego tym bardziej osoba zatrudniona odczuje to w bardziej zintensyfikowany sposób. Chociażby wakacje w Egipcie z pewnością zostaną zapamiętane na długo.

Dodaj komentarz