Ekspres do kawy dla firm – czym kierować się przy jego wyborze?

0
wybor ekspresu

Gdyby zapytać pracowników firmy, które biurowe urządzenie ma największy wpływ na ich wydajność, większość z nich odpowiedziałaby, że jest to ekspres do kawy. Trudno się dziwić. Pyszna kawa daje solidny zastrzyk energetyczny do realizacji codziennych zadań. W tym krótkim poradniku znajdują się podpowiedzi, jak kupić ekspres do firmy.

Ekspresy do kawy dla firm – łatwość użytkowania

W większości biur, ale również hal magazynowych czy zakładów produkcyjnych, kuchnia jest miejscem samoobsługowym – przekonuje firma oferująca wynajem ekspresów. Oznacza to, że pracownicy korzystający z przerwy samodzielnie przygotowują swoje posiłki oraz napoje – a nie robią to kucharki, jak ma to miejsce w przypadku zakładowych stołówek.

To właśnie dlatego, istotna cechą, którą musi spełniać ekspres do kawy dla firm jest łatwość jego użytkowania. Takie są między innymi ekspresy z dotykowym interfejsem, gdzie wystarczą dwa kliknięcia, aby przygotować swój ulubiony napój kawowy.

Szeroki wybór kaw – dobry ekspres do kawy

Jeden pracownik lubi mocną czarną kawę o intensywnym smaku, a drugi łagodne latte ze śladową ilością kofeiny. Żeby zaspokoić oczekiwania obojga potrzebny jest w firmie nowoczesny ekspres, który jest w stanie przygotować wiele rodzajów kaw. W jego ofercie powinny znajdować się zarówno napoje o wysokich zdolnościach pobudzających, jak espresso, jak i łagodne napoje kawowej – na przykład cappuccino.

Estetyczny ekspres do kawy

Szukając idealnego ekspresu do kawy, nie należy zapominać również o designie. Część projektantów twierdzi, że jest on najważniejszym elementem wyposażenia firmowej kuchni. To właśnie przy nim zbierają się pracownicy udający się na przerwę, a także goście lub klienci odwiedzający dane biuro. Między innymi dlatego, ekspres do kawy powinien być wizualnie spójny z wystrojem wnętrza biura. Jeśli jest ono urządzony w nowoczesnej aranżacji, to taki powinien być także ekspres. Warto wówczas postawić na nowoczesny wygląd, wzbogacony na przykład przez dotykowy wyświetlacz.

Dodaj komentarz