Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

0
ubezpieczenie

Świadomość dotycząca tego, jak istotne jest posiadanie ubezpieczenia na życie staje się coraz większa. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie tej polisy, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa sobie i przede wszystkim swoim bliskim. Niestety, dla niektórych wybór tej polisy wcale nie jest taki prosty. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać, by na tym zyskać i skorzystać z jak największego zakresu ochrony? Sprawdź.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Zacznijmy od początku. Czym jest ubezpieczenie na życie? To szczególny rodzaj polisy, której podstawowym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego odszkodowania (jego wysokość ustalana jest w umowie) osobie uposażonej. Co to oznacza? W momencie śmierci ubezpieczonego, pieniądze z odszkodowania otrzymują bliscy, o których mowa w umowie. Otrzymana przez nich kwota ma za zadanie zapewnić im bezpieczeństwo finansowe. Może okazać się pomocna w przypadku spłaty poważnych zobowiązań finansowych ubezpieczonego, na przykład kredytu hipotecznego.

Oczywiście decydując się na ubezpieczenie na życie, możemy skorzystać z wariantu podstawowego oraz rozszerzonego. W drugim przypadku, często za niewielką dopłatą możemy liczyć na znacznie szerszy zakres ochrony.

Grupowe ubezpieczenie na życie

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać, grupowe czy indywidualne? Cóż, obydwie polisy posiadają ten sam, podstawowy cel, jakim jest ochrona najbliższych ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Grupowe ubezpieczenie na życie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród pracowników firm oraz zakładów. Jego niewątpliwą zaletą jest bardzo niska składka – grupowa polisa jest znacznie tańsza od indywidualnej.

Jednocześnie w przypadku ubezpieczenia grupowego musimy liczyć się z tym, że zakres ochrony będzie taki sam dla wszystkich ubezpieczonych, bez możliwości wyboru. Niska składka przekłada się również na niższą kwotę odszkodowania, jaką w razie nieszczęśliwego wypadku lub śmierci ubezpieczonego wypłaci ubezpieczyciel.

Indywidualne ubezpieczenie na życie

Choć składka grupowego ubezpieczenia na życie jest znacznie niższa i dla wielu osób zadowalająca, nie daje nam tak dużej swobody wyboru, jak w przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie. Jakie są zalety takiej polisy?

Indywidualne ubezpieczenie na życie możemy dopasować do naszych potrzeb. Dotyczy to zarówno wysokości składki, jak i wyboru ochrony przed zdarzeniami, jakie mogą mieć miejsce. Może to być zarówno poważne zachorowanie, wypadek, jak i pobyt w szpitalu, uniemożliwiający pracę. Co więcej, z indywidualnego ubezpieczenia na życie mogą z powodzeniem skorzystać młodsze osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem. W ich przypadku zakup takiej polisy będzie bardzo korzystny. Przy wyborze indywidualnej polisy na życie warto pamiętać także o tym, że oprócz funkcji ochronnej, może ona pełnić jednocześnie funkcję oszczędnościową. Dzięki temu nie tylko zapewniamy bezpieczeństwo sobie i najbliższym, ale także przygotowujemy odpowiedni kapitał na przyszłość. Przy jego pomocy będziemy mogli wesprzeć start w dorosłość swoich dzieci lub zapewnić sobie spokojną emeryturę.

 

Dodaj komentarz