Bytom: jakie biuro księgowe dla firmy wybrać?

0
księgi rauchunkowe

Wsparcie doświadczonego księgowego z biura rachunkowego może być nieocenione, gdy prowadzi się firmę. Jak wybrać sprawdzone biuro w Bytomiu? Sprawdź porady, dzięki którym wyszukanie odpowiedniej oferty będzie łatwiejsze!

1. Zakres obsługi biura rachunkowego

W pierwszej kolejności przy wyborze odpowiedniego biura rachunkowego warto zwrócić uwagę na zakres jego obsługi. Im będzie on szerszy, tym więcej czynności będzie można wykonać w biurze, dlatego nie będzie wtedy konieczne udawanie się do innego specjalisty, co oszczędza czas i pieniądze.

Dobre biuro rachunkowe powinno prowadzić usługi jak:

  • obsługa księgowa – prowadzenie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, ewidencji dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
  • rozliczenia kadr i płac dla ZUS
  • prowadzenie ewidencji i rozliczeń podatkowych, akcyzy
  • obsługa w trakcie kontroli
  • reprezentacja klientów przed organami podatkowym i sądami
  • pomoc w zakładaniu firm i w ich przekształceniach
  • doradztwo – podatkowe, prawne i w innym zakresie
  • dodatkowe usługi – rozliczenia najmu prywatnego, opracowywanie wniosków kredytowych i inne

Warto zatem wybrać takie biuro rachunkowe – https://brjb.pl/ którego zakres usług będzie odpowiadać indywidualnym wymaganiom związanym z prowadzeniem biznesu.

2. Dostęp do usług księgowych

Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na tradycyjne, stacjonarne biura rachunkowe, lecz warto wskazać, że obecnie można skorzystać z ich usług również za pośrednictwem internetu, co może być dużym ułatwieniem dla firm prowadzonych w domu, przedsiębiorców świadczących usługi w różnych lokalizacjach.

Gdy wybierane jest biuro stacjonarne, warto zwrócić uwagę na czas jego otwarcia – niektóre biura mogą także po tym względem dopasować się do potrzeb klienta.

3. Cennik obsługi rachunkowej

Duże znaczenie ma także cena usług rachunkowych. Tutaj biura najczęściej oferują usługi w cenie zależnej od formy rozliczeń oraz od liczby pracowników do obsługi kadrowo-płacowej.

Warto jednak pamiętać o tym, że mogą być naliczane dodatkowe opłaty za dostarczenie większej liczby dokumentów niż wskazana w umowę oraz za inne usługi, co dodatkowo podwyższa koszty.

Biuro Rachunkowe JB sp. z o.o. – profesjonalna obsługa firm w Bytomiu

Szukasz profesjonalnego księgowego w Bytomiu? Sprawdź ofertę przygotowaną przez Biuro Rachunkowe JB sp. z o.o. które specjalizuje się w obsłudze księgowej, kadrowo-płacowej i oferuje szeroką gamę dodatkowych usług skierowanych specjalnie do firm. Dokładną ofertę Biura można sprawdzić już teraz na jego witrynie.

Biuro Rachunkowe JB Sp. z o.o.

ul. Pszczyńska 13, 41-902 Bytom

tel.: tel. 531 502 834

e-mail: biuro@brjb.pl

KRS: 0000872206 / NIP: 6263040916

Dodaj komentarz