Opony pneumatyczne do wózków widłowych – czym się charakteryzują?

0
wozek widlowy

Wózek widłowy to urządzenie bardzo powszechne w dzisiejszym przemyśle. Korzystają z nich zarówno małe magazyny jak też ogromne zakłady produkcyjne. Dobór odpowiedniego wózka lub też całej floty nie jest prostym zadaniem. Trzeba o nie odpowiednio dbać i eksploatować, tak samo zresztą, jak wygląda to z samochodami. Bardzo duże znaczenie ma też dobór opon do wózków widłowych. Różnią się one znacznie od tych samochodowych. Warto zatem dowiedzieć się czym charakteryzują się opony pneumatyczne, czyli jedno z najbardziej popularnych rozwiązań.

Czym są opony pneumatyczne w wózkach widłowych?

Ogólnie rzecz biorąc, opony pneumatyczne do wózków widłowych to bardzo popularne rozwiązanie w wielu gałęziach przemysłu. Ten rodzaj opony montowany jest na felgę przy pomocy ochraniacza i dętki. Przy zakupie takiego zestawu opon, zawsze warto zapytać producenta o ciśnienie, jakie ma być w nich zawarte. Pośród różnych ofert na rynku, parametr ten może się różnić. Wybierając opony pneumatyczne, trzeba wiedzieć też, że dzielą się one na dwa rodzaje. Opony pneumatyczne diagonalne gwarantują bardzo dobrą stabilność i trakcję. Wykazują także całkiem sporą odporność na uszkodzenia ściany bocznej. Drugi rodzaj opon pneumatycznych określa się jako opony radialne. Te z kolei gwarantują niskie opory. Komfort jazdy na tych oponach jest znacznie wyższy, a dodatkowo ich żywotność jest bardzo duża.

Czy w wózkach widłowych wykorzystuje się tylko opony pneumatyczne?

Opony pneumatyczne to tylko jeden z rodzajów opon. Niekiedy stosuje się też opony superelastyczne. Przedsiębiorcy decydują się na to rozwiązanie, gdy warunki pracy narażają oponę pneumatyczną na przebicie. Opona superelastyczna jest bardzo odporna na przebicia, lecz charakteryzuje się słabą amortyzacją. Przez to delikatne ładunki są narażone na uszkodzenia. Najlepiej jest znaleźć zawsze dobrego producenta, który oferuje części do wózków widłowych. Z pewnością doradzi on najbardziej optymalne rozwiązanie dla klienta i warunków pracy wózka widłowego.

Dodaj komentarz