Jakie wyzwania stoją przed managerem gabinetu medycyny estetycznej?

2
Manager salonu

Praca dla ludzi o stalowych nerwach i z głową pełną pomysłów – o jakie stanowisko chodzi? Odpowiedź może być tylko jedna: posada managera. To on odpowiada za koordynację i powodzenie poszczególnych projektów, nadzoruje pracowników, przygotowuje oferty… Można powiedzieć – jest na „pierwszym froncie walki” o klienta. Nie inaczej wygląda to w dziedzinie medycyny estetycznej, która wciąż dynamicznie się rozwija. Jakie konkretnie zadania i wyzwania czekają managera w tej branży?

Połączyć satysfakcję klienta i zysk z salonu urody

Człowiek orkiestra – to zdecydowanie idealne określenie dla managera. Tak naprawdę jest on osobą, która zajmuje się całością prac związanych z prowadzeniem gabinetu kosmetycznego. Musi być otwarta, komunikatywna, posiadać umiejętności organizacyjne, a także wykazywać się kreatywnością. Manager w rzeczywistości odpowiada za funkcjonowanie gabinetu medycyny estetycznej i jest „łącznikiem” pomiędzy pracownikami a zarządem lub pracodawcą. Zatem trzeba przyznać, że mówimy o pracy nie dla każdego. Duża odporność na stres stanowi warunek konieczny do wykonywania takiego zawodu. Oczywiście osoba na tym stanowisku musi również znać się na samej branży, bo przecież nie każdy wie, czym jest choćby laserowy peeling węglowy. Różne zabiegi kosmetyczne, metody pielęgnacyjne bądź dostępne produkty z tego zakresu nie należą do wiedzy powszechnej, a raczej specjalistycznej. Dobry manager zna wszystkie kuracje (ich przeznaczenie, przebieg, działanie, przeciwwskazania) oraz ofertę gabinetu na pamięć, przez co potrafi, w razie potrzeby, doradzić klientom odpowiednie, dopasowane do ich potrzeb rozwiązania.

Oferta nie może „stać w miejscu”

Medycyna estetyczna bez wątpienia jest dziedziną na czasie, dynamicznie rozwijającą się. Na rynku wciąż pojawiają się nowości, za którymi niejednej nieobeznanej osobie wręcz trudno nadążyć. Natomiast manager gabinetu kosmetycznego obowiązkowo musi śledzić wszelkie trendy związane z tą branżą, wciąż ulegającą rozmaitym zmianom. Co sezon pojawia się moda na kolejny zabieg, a dobry manager nie tylko podąża tym tropem. Sam również próbuje wykreować konkretne potrzeby i trendy, które sprawią, że to jego salon okaże się najpopularniejszym miejscem w mieście, zdobywającym zainteresowanie mnóstwa klientek i klientów. To z pewnością jedno z największych wyzwań stojących przed taką osobą, gdyż często niełatwo przewidzieć, co najbardziej przypadnie do gustu przybywającym do salonu urody. Przykładowo, jednym z ostatnich hitów profesjonalnych klinik medycyny estetycznej był choćby zabieg wodorowego oczyszczania twarzy. Co to takiego? Mowa o kuracji, która w bezinwazyjny sposób oczyszcza, odżywia, rewitalizuje i odmładza skórę, łącząc w sobie efekty czterech innych popularnych zabiegów: hydrabrazji, infuzji tlenowej, zastosowania ultradźwięków i fal radiowych. Co więcej, terapia jest skierowana do szerokiego grona ludzi, bowiem istnieje stosunkowo niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenia jej. W przypadku wielu typów cery i problemów skórnych osiągnięcie zadowalających rezultatów nadal umożliwia zabieg oczyszczania wodorowego. A co okaże się popularne w tym sezonie? Dobry manager powinien już to wiedzieć.

Wszystko jest dla ludzi

Nasz wygląd to nasza wizytówka. W dzisiejszych czasach dbałość o jego atrakcyjność, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jest czymś zupełnie normalnym. A korzystanie z medycyny estetycznej nie stanowi wstydliwej tajemnicy. Wręcz przeciwnie – nierzadko jest już standardem. Nie musimy więc ukrywać, że korzystamy z różnych zabiegów kosmetycznych. Rozmowy toczą się raczej wokół innego zagadnienia: który gabinet wybrać?

Czytaj dalej na ten temat tutaj: Mężczyźni coraz chętniej wybierają zabiegi kosmetyczne. Na co najczęściej się decydują? (net-konkursy.pl)

Konkurencja już jest duża, a będzie z pewnością coraz większa. Nie da się ukryć, że o klienta trzeba wręcz walczyć. I to również należy do zadań dobrego managera. Musi on z jednej strony skupić się na tym, żeby oferta była jak najbardziej atrakcyjna, zgodna z rozwiązaniami aktualnie dostępnymi na rynku, faktycznie odpowiadająca na potrzeby klientów. Z drugiej zaś, powinien zadbać o odpowiednią jej reklamę i promocję samego salonu urody. Dotyczy to zarówno polityki cenowej, jak i np. zatrudniania wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Z pewnością dobrym pomysłem do promocji jest zaangażowanie znanej osoby, która w mediach społecznościowych pochwali się efektami zabiegów wykonanych w naszym gabinecie. Możliwości jest wiele – i jak to wszystko „ogarnąć”? To również wie to tylko dobry manager.

2 thoughts on “Jakie wyzwania stoją przed managerem gabinetu medycyny estetycznej?

Dodaj komentarz