Automatyczna, kieszonkowa czy w minidrukarce – jaką pieczątkę do firmy wybrać?

0
drukarka

Pieczątki stanowią bardzo przydatne, a często niezbędne akcesorium w codziennej działalności firm, specjalistów z różnych branż czy urzędów. W sprzedaży znajdziesz różne rodzaje pieczątek. Sprawdź, która będzie najlepsza dla Ciebie.

Pieczątki automatyczne

Automatyczna pieczątka, zwana też samotuszującą, to popularny i prosty w użyciu model, w którym tuszowanie odbicia odbywa się w środku obudowy w sposób mechaniczny. W modelu tym nie jest zatem potrzebna dodatkowa poduszka z tuszem, jak w przypadku klasycznych pieczątek drewnianych. Z tej przyczyny stempel ten jest bardzo czysty w użytkowaniu. Ponadto cechuje się dobrą wydajnością – okres jego używania wynosi nawet kilka lat, w zależności od częstotliwości stemplowania. Modele te występują w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dopasowanie pieczątki do indywidualnych wymagań.

Minidrukarka z pieczątką

Alternatywą dla pieczątek automatycznych jest minidrukarka mobilna z funkcją pieczątki i datownika, taka jak drukarka e-mark COLOP. Nowoczesna drukarka e-mark to innowacyjne urządzenie, które pozwala nanosić czarno-białe lub kolorowe nadruki na dowolne, również duże, powierzchnie. Sprzęt ten umożliwia zatem szybkie i wygodne wykonywanie pieczątek, ale też dowolnych innych nadruków ze smartfonu, komputera, laptopa czy tabletu.

Drukarka e-mark daje możliwość pełnej personalizacji grafik oraz łatwej zmiany daty czy numeracji. W przypadku zmiany numeru telefonu, adresu siedziby firmy czy też innych ważnych danych, które umieszcza się zwykle na pieczątce, wystarczy po prostu edytować obrazek. W klasycznych stemplach w takim wypadku konieczne jest wykonanie nowego przedmiotu, co zabiera czas i wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów. Wykonanie nowego wzoru pieczątki w minidrukarce nie wiąże się natomiast z dodatkowymi kosztami, a ponadto jest szybkie i proste.

Dzięki drukarce e-mark nie musisz też już posiadać kilku stempli z datownikiem, danymi kontaktowymi z podpisem, logo z nazwą firmy, numeratorem serii czy informacjami dla kuriera. Wszystkie te funkcje znajdziesz bowiem w jednym urządzeniu. To zatem znacznie praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie niż zwykłe stemple.

drukarka

Pieczątki kieszonkowe

Popularnym rodzajem stempli są też modele kieszonkowe. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, co sprawia, że można mieć je zawsze przy sobie. Pieczątka kieszonkowa występuje zazwyczaj w wersji z plastikowym bądź metalowym pudełkiem. Ze względu na małą wagę i kompaktową konstrukcję kieszonkowe stemple są często stosowane przez lekarzy, pielęgniarki i inne osoby związane zawodowo z branżą medyczną, które często się przemieszczają i korzystają ze stempli w rozmaitych miejscach, w tym zwłaszcza u pacjentów.

Pieczątka w długopisie

Ciekawym rodzajem stempla jest też pieczątka w piórze lub długopisie. Model ten nie jest tak funkcjonalny jak inne typy pieczątek, ale można w nim zmieścić nawet 4 linijki tekstu, pod warunkiem użycia odpowiedniej wielkości i kroju czcionki. Ponadto na większości długopisów lub piór można wykonać grawer, co sprawia, że przedmiot ten sprawdzi się świetnie jako praktyczny prezent dla właściciela firmy, menadżera czy specjalisty.

Dodaj komentarz